Taip jau atsitinka, kad mūsų klasėje kartais vaikai serga. Ir vienas iš vaistų, kuriuo mus gydo mamos, yra medus. Vieną kartą su mokiniais gerdami arbatą ir puodelyje maišydami šaukštelį medaus, susimąstėme, kas tas medus? Kokia jo istorija, iš ko bitės jį „daro“? Kokia medaus nauda ir kur jis naudojamas?
Vieno užsiėmimo metu mes stengėmės atsakyti į šiuos klausimus, tačiau vienos valandos neužteko. Tuomet smalsaudami išvykome į ekskursiją į bityną. Ten sužinojome, kad jau senaisiais laikais medus buvo žinoma kaip atkurianti, tonizuojanti, atstatanti jėgas, raminanti, gerininati virškinimą, žadinanti apetitą priemonė. Taip pat medus buvo naudojamas žaizdoms, nudegimamas gydyti, esant inkstų, kepenų, sąnarių susirgimams. Medaus tirpalą naudojo infekciniams viršutinių kvėpavimo takų susirgimams gydyti. Šiais laikais dauguma iš senovės atkeliavusių receptų naudojami ir šiuolaikinėje medicinoje.
Medus plačiai naudojamas ir kosmetikoje. Medaus kaukės, įvyniojimai ir masažai su medumi naudojami įvairiuose grožio salonuose. Medus skatina odos ląstelių atsinaujinimą, todėl šiandien medaus kaukės rankoms ir veidui yra labai populiarios. Sudėtyje turintys medaus šampūnai, plaukų kondicionieriai, plaukų dažai yra labai mėgstami moterų. Medus – nuostabi kosmetinė priemonė, kuri greit įsigeria į odą, maitina raumenų sluoksnį gliukoze, taip pat turi antibakterinių ir kitų svarbių kosmetikai savybių.
Dar įdėmiau „pažvelgti“ į medų mūsų klasė nusprendė atlikdama projektinį darbą. Tyrimo rezultatus galite pamatyti prisegtame dokumente.
3b klasės auklėtoja
Marina Pečnikova